Létající Simson

13. dubna 2007 v 11:25 | vasin
Včera odpoledne jsme zaskočili s Davidemna jedno letiště na Praze 5, kde létal jeho kolega s modelem, který má motor 50ccm a sílu 6hp ... peklo :o)
Letadlo je jak střela fak to lítá nadherně. Je neuvěřitelné jakou to má

sílu, kdzž jsem byl požádán abych "mu podržel" a probíhal test motoru letadlo se až nepříjemě zařezávalo do lýtek. S davidem sme si dělali prdel, že budem doma těžko vysvětlovat, že sme nebyli v žádneém sadomaso salonu ale "podrželi sme" éro :o)
David si dal na místě jeden let ale foukalo dost blbym směrema tak s emu EG vzdálil proti slunci tak špatně, že s ním i chvilku zápolil aby ho dostal zpátky, no veselo mu nebylo :o).
Pak proběhl přesun do Hrnců, David dal jeden let a pak sem šel na řadu já, při prvním startu se to nějak nepovedlo :o) a tak sem se ztočil doprava, jako vždy si spletl směry páček :o) a tak vedle mě stojící David jen řval , doleva , přitáhni, potlač , to je v prdeli , doprav , potlač, ježiš , do leva , vopúatrně . přtááááhni , kurva, ty volle to bylo o fous .o) no budiž mu omluvou, že byl pořád ještě v mírném šoku z příhody ze sluncema tak to hooodně prožíval :o) pro mne to byl standardní první start s pádem :o)
No nic méně druhej start byl v poho a už se stoupalo a nahoře to i docela šlo, sice mne David překvapil tím, že nemám vypínat morot, že se to u Sl nedělá ale já už si na to tak nějak zvyk :o), no přistání bylo napodruhé u prvního náletu proběhlo opakované všemi oblíbené spletení se ve směrech :o) a tak sem potom, za hulákaní Davida, že je všechno v prdeli a po větru nééé a svět se řítí do záhuby, vyjede nebeská jízda, udělal okruh asi tak 3m nad zemí s mírně puštěnym motorem, srovnal proti větru a dosedl asi 25m od nás :o) ... David si vyměnil baterky a to jak v kardio-stimulátoru tak v EG a dal ještě jednu rundu .. je to paráda když se to umí z toho mamuta jde až hrůza když se žene k zemi, jsem zvědavej jakej budu mít respekt z Pidížvíkovic stroje až to jednou uvidim.
Jo a ještě jsem, navzdory Davidovým a kamikazovým radám ohledně nestavění křidélek, včera zakoupil potřebný materiál :o) (tada kromě pák, ty včera v Průhonicích něměli a měli jen takové obří, dlouhé, no vzal sem je, ale myslím, že nepůjdou použít, bovden by nešel podél křídla) a pokud mi zbyde o víkendu čas pokusím se vytvořit křídlo s křidélky, říkám si, že by mi to mohlo pomoct při přistávaní ... mě při přistávaní a Davidovi při zástavách srdce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Diver Diver | 16. dubna 2007 v 21:10 | Reagovat

na létání se SL mam stejný názor jako ty, naopak, bezmotorový let je mi velice příjemný, pokud je éro slušně zalétané, nemá to chybu, na ten standartní sedmičlánek nalítam tak cca 6 minut motorového letu a ten mi vydrží na 15 - 20 minut celkového letu, čim víc se telim, tim dřív přistávám, ale Glider je Glider :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama